Čas dušiček

22.10.2017

Dušičky - vláda Bohyně MORANY

Ve čtvrtek 2. listopadu slavíme svátek - Památku všech zemřelých - lidově zvaný Dušičky. Víte, proč se slaví zrovna v tomto období?

V angličtině se tento svátek nazývá Samhain a slaví se 31. října. Oba dva svátky se váží k době, kdy vstupujeme do temného období roku - noci jsou delší než den, příroda se stahuje zpět do země, připravuje se na smrt, kterou zima nejen symbolizuje, ale v mnoha podobách přináší. Je to právě smrt, která dělá místo dalšímu životu, proto je důležité toto magické období oslavit a uctít. 

Vzdání úcty a poděkování lidem, kteří již tento svět opustili, je důležitou součástí tohoto svátku. V těchto dnech je závoj mezi viditelným a neviditelným světem nejtenčí... Můžete se zklidnit, usednout, zapálit svíci a rozmlouvat s těmi, co zemřeli, a které máme stále ve svém srdci. Můžete se ohlédnout zpět a poradit se se svými předky, jejichž hlas je nejlépe slyšet právě v tomto čase. 
Je  také čas se vědomě rozloučit s věcmi, vztahy, zvyky a vůbec se vším, čeho se chcete zbavit a dále již s sebou nechcete nést. Bohyně Morana - moudrá stařena - nám pomáhá prostřednictvím svého srpu, který nemilosrdně odsekává vše, čeho již není třeba. Ale právě tato smrt je nezbytná, abychom se v životě posunuli dál, otevřeli novým začátkům a žili v souladu s naším srdcem...

Nebojte se konců, těšte se na nové začátky!

Předměty Bohyně Morany
Předměty Bohyně Morany